Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše první stanování

                                             Stanování v Nižboru

19.6. jsme vyrazili s klukama z klubu na kole do Nižbora. Poprvé jsme jeli sami stanovat na výkend do Nižbora.                                                                                                          

Na našem tábořišti, které jsme si našli o jedné výpravě jsme si postavili stan a připravili ohniště. Nejprve jsme nanosili dříví na večerní táborák a potom jsme šli do lesa hrát hry.

Našli jsme si malé lesní hřiště, kde jsme uspořádali závody ve zhupu na houpačce a soutěž v dovednostech.  Za chvíli jsme šli zpět ke stanu. odpoledne jsme měli ještě mnoho času a tak jsme šli na hřiště k sokolovně, kde jsme vymysleli pár prima her.

Za chvíli jsme šli zpět na večeři. Chvíli jsme si hráli ve stanu a čekali jsme až se trochu setmí. Jirka si splnil titul: Krále ohně za to , že rozdělal ohen pomocí tří sirek a kousku březové kůry. michal jako vrchní kuchař nakrájel buřty a připravil pití. Honza si vzal na starost výrobu opejkáků.

Za chvíli jsme si už pochutnávali na buřtech s topinkou a hořticí. Měli jsme sebou na zapití multivitaminový džus a vodu. Po výborné pravé tábornické večeři jsme ulehli do stanu. Chvíli jsme si povídali o věcech a činosti klubu, ale za chvíli nás přemohl spánek.

Noc byla příjemná a klidná.

2.Den

20.6. jsme se ráno zbudili v sedm hodin. Posnídali jsme míchaná vajíčka na slanině s chlebem. Měli jsme před sebou celý den a proto jsme si rozmýšleli denní program.

Dopoledne jsme se byli projet na kole na Nižborských skokánkách, kde jsme si koupili zmrzlinu. O kousek dál jsme seběhli k maléhu potoku, kde jsme stvěli hráze a hledali hezké kamínky do naší klubové sbírky. Zastavili jsme se ntaké na chvíli na hřišti u vody.

Dopoledne nám uběhlo jako voda a tak jsme si dali báječný oběd, který by nám kdejaký skaut záviděl. Po obědě jsme si udělali titul: Lovce a sbalili stan. Za chvíli jsme se pomalu vraceli zpět. Cestou jsme zažili mnoho legrace a vtipů. Za chvíli jsme dorazili před klubovnu, kde jsme se domluvili že se půjdeme vykoupat.

Takto jsme zakončili naší první super stanovou výpravu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ve stanu

(Kazan, 4. 11. 2011 22:29)

Nejlepší bylo, já jsem šel v noci na záchod a letěli jsme někde nad Francií. :D